Prelegenci

Hanna Warchałowska

Na co dzień z prawdziwą radością prowadzi przedszkole w podpoznańskiej wsi, od lat uczy w "Zerówce", bo Starszaki to już prawdziwe edukacyjne wyzwanie. Lubi nowe metody, nie pracuje zgodnie z programem, choć treści wypełnia jak należy. Modyfikuje, uzupełnia i rozbudowuje, bo Dzieci nie pozwalają, by do zajęć wkradła się nuda.

Od lat czerpie z metody aktywnego słuchania muzyki klasycznej Batti Strauss, także jako instruktor tej metody prowadzi szkolenia w całej Polsce. W chwilach wolnych pisze scenariusze i bajki dla Dzieci. A prywatnie uwielbia książki detektywistyczne, nic więc dziwnego, że Maja i Lasse od początku stali się jej ulubionymi bohaterami.

Małgorzata Swędrowska

Nieczęsto można spotkać osobę, która byłaby takim wulkanem energii jak Małgosia. Niesamowicie pozytywna, twórcza, zarażająca pomysłami. Nie będziecie nudzić się ani minuty! Trener i popularyzator literatury dziecięcej na licznych warsztatach dla nauczycieli, bibliotekarzy i rodziców. Czynny nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Autorka działu „Czytamy i mówimy” w czasopiśmie „Inspiracje Nauczanki”. Wykładowca na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Twórca koncepcji czytania wrażeniowego, czyli sposobu na inicjowanie spotkań czytelniczych w grupie przedszkolnej i wczesnoszkolnej, łączących przeżycie tekstu literackiego z ruchem, rytmem, rymem i emocjami.

Agnieszka Kaczmarczyk

założycielka i była prezeska poznańskiego Oddziału KLANZY, trenerka i superwizorka Centrum Szkoleniowego KLANZA, autorka szkoleń metodycznych, współautorka płyt z serii „Maluchy” z piosenkami dla dzieci. Nauczycielka muzyki i rytmiki.

Beata Frankiewicz

Prezeska Stowarzyszenia KLANZA Odział w Poznaniu, z zamiłowania poszukiwaczka adrenaliny i miłośniczka gadżetów. Zafascynowana Internetem i jego możliwościami. Od lat zachęca i przekonuje tych nieprzekonanych do korzystania z nowych technologii. Realizuje się w projektach dot. podnoszenia kompetencji cyfrowych prowadząc zajęcia dla dzieci, dorosłych, seniorów. Autorka warsztatów „Programowanie na dywanie”, podczas których przełamuje obawy związane z programowaniem, inspirując do twórczej i kreatywnej pracy z dziećmi.

Marta Ratajczak

Nauczycielka wychowania przedszkolnego oraz edukacji wczesnoszkolnej. Pracuje w jednym z poznańskich przedszkoli. Trenerka PSPiA KLANZA w Poznaniu, gdzie prowadzi warsztaty dla nauczycieli: „Z matematyką za pan brat od najmłodszych lat”, „Choć niewiele mamy lat, poznajemy cały świat” oraz „Mam tę moc – rozwijanie umiejętności miękkich u dzieci”. Prelegentka cyklu webinarów Inspiracji Nauczanki Live, który stał się hitem – „Pomysł na matmę!”.

Martyna Poniatowska

Zaangażowana i aktywna nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, obecnie wychowawca klasy III. Z wykształcenia także oligofrenopedagog i edukator osób z autyzmem i zespołem Aspergera. Pracuje z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych - ze spektrum autyzmu. Równocześnie jest pedagogiem i prowadzi zajęcia rewalidacyjne w Branżowej Szkole I Stopnia. Swój warsztat pracy nieustannie doskonali korzystając z licznych form kształcenia - w tym wielu o pracy z wykorzystaniem nowych technologii. Co najbardziej fascynuje Panią Martynę? Wyzwania! Stąd zainteresowanie spektrum autyzmu.. i fascynacja nowymi technologiami. Jest autorką prezentacji multimedialnych zawierających zadania interaktywne, które powstały niedawno we współpracy z redakcją Inspiracji Nauczanki - "Gotowe lekcje multimedialne dla klas I-III".

Karolina Ociepka

Językoznawca filolog łotewski(UAM), menedżer i animator kultury (Łotewska Akademia Kultury). Pomysłodawczyni i współtwórczyni programu edukacji regionalnej „Alfabet Tradycji", kompanii artystycznej „Mozaika" oraz cyklu „Pograjki – interaktywne koncerty w Bramie Poznania". Stypendystka Ministra Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu 2021. W latach 2007-2009 pracowała w Komisji UNESCO na Łotwie, realizując projekty związane z ochroną dziedzictwa niematerialnego regionu bałtyckiego. Od 2009 r. prowadzi interaktywne spektakle i koncerty dla dzieci oraz warsztaty dla dorosłych. Od 2013 r. współtworzy kapelę Przodki, w której gra na polskich bębnach tradycyjnych.

Katarzyna Skalska

Założycielka i redaktor naczelna Wydawnictwa Zakamarki specjalizującego się w szwedzkiej literaturze dziecięcej, które od 2007 roku przez czternaście lat wydało ponad 250 książek szwedzkich autorów i ilustratorów oraz około 30 książek francuskich. W wydawnictwie dobiera tytuły, tłumaczy ze szwedzkiego i francuskiego oraz redaguje tłumaczenia. Fascynuje ją praca ze słowem i tekstem zarówno jako materią, jak i nośnikiem kultury. Absolwentka filologii szwedzkiej na UAM, fotografii na poznańskiej ASP oraz podyplomowych studiów Edytorstwo i Rynek Książki. Uczestniczka dwóch edycji seminarium dla tłumaczy literatury szwedzkiej w Södertörns högskola.