Prelegenci

Hanna Warchałowska

Na co dzień z prawdziwą radością prowadzi przedszkole w podpoznańskiej wsi, od lat uczy w "Zerówce", bo Starszaki to już prawdziwe edukacyjne wyzwanie. Lubi nowe metody, nie pracuje zgodnie z programem, choć treści wypełnia jak należy. Modyfikuje, uzupełnia i rozbudowuje, bo Dzieci nie pozwalają, by do zajęć wkradła się nuda.

Od lat czerpie z metody aktywnego słuchania muzyki klasycznej Batti Strauss, także jako instruktor tej metody prowadzi szkolenia w całej Polsce. W chwilach wolnych pisze scenariusze i bajki dla Dzieci. A prywatnie uwielbia książki detektywistyczne, nic więc dziwnego, że Maja i Lasse od początku stali się jej ulubionymi bohaterami.

Małgorzata Swędrowska

Nieczęsto można spotkać osobę, która byłaby takim wulkanem energii jak Małgosia. Niesamowicie pozytywna, twórcza, zarażająca pomysłami. Nie będziecie nudzić się ani minuty! Trener i popularyzator literatury dziecięcej na licznych warsztatach dla nauczycieli, bibliotekarzy i rodziców. Czynny nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Autorka działu „Czytamy i mówimy” w czasopiśmie „Inspiracje Nauczanki”. Wykładowca na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Twórca koncepcji czytania wrażeniowego, czyli sposobu na inicjowanie spotkań czytelniczych w grupie przedszkolnej i wczesnoszkolnej, łączących przeżycie tekstu literackiego z ruchem, rytmem, rymem i emocjami.

Katarzyna Smólczyk

Nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i etyki. Pracuje w jednej z Poznańskich szkół. Trenerka i Animatorka PSPiA KLANZA, gdzie prowadzi warsztaty „Narysujesz mi kota? – myślenie wizualne dla nauczycieli”. Miłośniczka kotów i chodzenia własnymi ścieżkami.

Agnieszka Kaczmarczyk

założycielka i była prezeska poznańskiego Oddziału KLANZY, trenerka i superwizorka Centrum Szkoleniowego KLANZA, autorka szkoleń metodycznych, współautorka płyt z serii „Maluchy” z piosenkami dla dzieci. Nauczycielka muzyki i rytmiki.

Beata Frankiewicz

Prezeska Stowarzyszenia KLANZA Odział w Poznaniu, z zamiłowania poszukiwaczka adrenaliny i miłośniczka gadżetów. Zafascynowana Internetem i jego możliwościami. Od lat zachęca i przekonuje tych nieprzekonanych do korzystania z nowych technologii. Realizuje się w projektach dot. podnoszenia kompetencji cyfrowych prowadząc zajęcia dla dzieci, dorosłych, seniorów. Autorka warsztatów „Programowanie na dywanie”, podczas których przełamuje obawy związane z programowaniem, inspirując do twórczej i kreatywnej pracy z dziećmi.

Joanna Cieszyńska-Promińska

Instruktorka Związku Harcerstwa Polskiego, zuchmistrzyni w stopniu podharcmistrza, instruktorka Harcerskiej Szkoły Ratownictwa, obecnie drużynowa gromady Nieprzetartego Szlaku. Lektorka języka migowego, zaangażowana w działania na rzecz wychowania dwujęzycznego niesłyszących dzieci i nauczanie języka migowego dzieci i młodzieży. Nauczycielka wychowania przedszkolnego, pracuje w przedszkolu „Poznańskie Koziołki”. Pasjonatka wychowania dzieci w zgodzie z naturą. Poznańska społeczniczka, aktywnie działająca w środowisku lokalnym.

Ola Rochna

Germanista/rusycysta, obecnie nauczyciel wychowania przedszkolnego. Pasjonatka różnych dyscyplin sportowych i dyplomowany instruktor fitness. Od lat zachęca do zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej, prowadząc grupowe zajęcia fitness. Jako zodiakalny lew lubi, kiedy wokół dzieje się wciąż coś nowego. Na co dzień bardzo "energetyczna" mama trójki dzieci, które dają siłę do działania.